با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید
شماره ارتباطی با شبکه های اجتماعی
مرکز خدمات دادگر | اقدامات لازم در صورت آب خوردگی تلویزیون های LED و LCD
1183
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1183,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.6,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

اقدامات لازم در صورت آب خوردگی تلویزیون های LED و LCD

آب خوردگی تلویزیون

اقدامات لازم در صورت آب خوردگی تلویزیون های LED و LCD

آب خوردگی یکی از متداول ترین دلایل خرابی تلویزیون در منازل ایرانیان است،زندگی خانوادگی ایرانیان با خانواده گره خورده است و حضور کودکان خردسال در منزل خود به خود ریسک آب خوردگی تلویزیون را بیشتر می کند.

با هرچه کوچکتر شدن خانه ،آشپزخانه به محل استفاده تلویزیون نزدیک تر شده است و این خود موجب افزایش میزان بخار آب در محیط تلویزیون می گردد که به خودی خود می تواند مشکل آب خوردگی در تلویزیون ایجاد کند.

۱- بلافاصله برق تلویزیون را قطع کنید

با قطع برق جریان برق در مدارات داخلی تلویزیون قطع شده و احتمال اتصالی داخل مدارات و آسیب به بردهای تلویزیون را کاهش می دهد.

۲- تا می توانید آب روی تلویزیون را پاک کنید

با پاک کردن آب روی تلویزیون میزان کمتری آب به داخل تلویزیون نفوذ می کند و میزان خسارت را کاهش می دهد. دقت کنید هرگز با باز کردن تلویزیون سعی نکنید آب را از داخل تلویزیون پاک کنید چون پاور تلویزیون حتی در زمانی که به برق وصل نیست برق کافی برای صدمه زدن به انسان دارد،از سوی دیگر در حین پاک کردن برد ممکن است اتصالی های جدید ایجاد کنید و صدمه را بیشتر کنید.

۳- تلویزیون را برعکس کنید

درصورتی که آب خوردگی حین پاک کردن با مایع ایجاد شده است با سر و ته کردن تلویزیون قطرات آب از اتصالات فلت پنل دور می گردد و خسارت به حداقل می رسد.

۴- تلویزیون را در شرایطی قرار دهید که بخار شدن آب تسریع گردد

با قرار دادن تلویزیون در محل گرم یا در مقابل باد یا در هر شرایطی که بخار شدن آب تسریع گردد می توانید خسارت وارده را به حداقل برسانید.

۵- تلویزیون را حداقل تا ۲۴ ساعت به برق نزنید

در صورتی که بعد از ۲۴ ساعت خطوط رنگی عمودی بر روی صفحه تلویزیونتان دیدید یعنی اتصالات پنل تلویزیون دچار آب خوردگی شده و اگر کلا تصویر ندارید یعنی پنل تلویزیون اتصالی کرده است و یا برد tcon و یا main آسیب دیده است،در این موارد بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید تا تلویزیونتان را تعمیر کند. در صورت آب خوردگی با ما  تعمیر تلویزیون در تبریز (تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز،تعمیر تلویزیون ال جی در تبریز و تعمیر تلویزیون سونی در تبریز) تماس بگیرید ما ۷ روز هفته ۲۴ ساعته در کنار مشکلات تلویزیون شما هستیم.